Ami's Cosmetics

Ami's Cosmetics Everything your skin & hair need!

Ordinary is the new #black 🤫 🎉Serumi 100% cold pressed moroccan Argan oil!!! ✌funksione!⚡Mbron dhe ushqen lekuren dhe fl...
03/01/2020

Ordinary is the new #black 🤫

🎉Serumi 100% cold pressed moroccan Argan oil!!! ✌funksione!

⚡Mbron dhe ushqen lekuren dhe floket!
⚡Hidraton dhe jep jete dhe shkelqim!
⚡Linja angleze me 'IN' e momentit!

E gjeni tek Ami's Cosmetics!

#happynewyear
#ordinary
#amiscosmetics
#skincare #skincareroutine #elbasan

Bashkepunimi yne i rradhes?! Me @honeybee.al 🙏 🎋 Do te bashkepunojme me te gjitha sipermarrjet te cilat e kane nisur rru...
28/12/2019

Bashkepunimi yne i rradhes?!
Me @honeybee.al 🙏

🎋 Do te bashkepunojme me te gjitha sipermarrjet te cilat e kane nisur rrugetimin e tyre bazuar ne 3 vlera :
Pasion!
Perkushtim!
Integritet!
Ah...dhe deshiren per te bere me te miren per kedo, ne gjithcka, gjithmone!

Ne te Ami's kemi nisur rrugetimin tone si rish*tes dhe kjo nenkupton shume sfida!

🙏Kerkojme ndjese per te gjitha rastet qe nuk jemi pergjigjur ne kohe kerkesave tuaja!
🙏Kerkojme ndjese sa here keni gjetur dyqanin mbyllur!
🙏Kerkojme ndjese dhe qe pritshmerite tona mund te kene qene shume me te medha per Elbasanin...por ne do te vazhdojme te kontribuojme fort qe te ndryshojme mentalitetin per te bukuren!

Sot, ekskluziviteti yne eshte :
Deshira per te punuar fort &
M.U.A @ersiradovicka!

#radovicka #amiscosmetics #ersimua #jenisart

🎄Festat vijne me surpriza ne Ami's!Ju e dini qe bashkepunimin e kemi pasur gjithmone perzemer 🤗🙈💪Qe nga ky moment...tek ...
22/12/2019

🎄Festat vijne me surpriza ne Ami's!

Ju e dini qe bashkepunimin e kemi pasur gjithmone perzemer 🤗🙈💪

Qe nga ky moment...tek ne gjeni te gjithe gamen e produkteve te linjes bimore Honeybee!

Just beee! HONEY ❤

Mirembrema vajza dhe djem kacurrelsa... 😋Kacurrelat i ndjeni pa jete dhe shkelqim?Nuk e kane me ate formen e bukur e te ...
15/12/2019

Mirembrema vajza dhe djem kacurrelsa... 😋

Kacurrelat i ndjeni pa jete dhe shkelqim?
Nuk e kane me ate formen e bukur e te rregullt sic jeni mesuar ti shihni? #momissad?! 😋

We take care of your curlies!!

Super maska @biofficinatoscana :
🍇ideale per floke me onde ose kacurrela
🍇Rigjeneron kacurrelin pa renduar flokun
🍇Efekt hidratues-modelues, e le flokun e bute, te disiplinuar dhe me shkelqim

#photocredit #cocomed
#amiscosmetics #curlyhair #bioproducts #organic #christmasseason #hairmask #biocosmetics

08/12/2019
Photos from Ami's Cosmetics's post

Model @krusita__
M.U.A @ersi.radovicka
@amis_cosmetics

🎀Make up per festat e fundvitit ne Ami's Cosmetics nga @ersi.radovicka!

#mua #december #christmas #timeforlove #timeformakeup #makeupbyme #shqiperi #elbasan

🔥#bigannouncement 🔥@amis_cosmetics ne bashkepunim me @jenis.art sjell per te gjithe #supergirls dhe #superboys nje foto ...
25/11/2019

🔥#bigannouncement 🔥

@amis_cosmetics ne bashkepunim me @jenis.art sjell per te gjithe #supergirls dhe #superboys nje foto te tille ne forme karikature #fluidart dhurate!!!

Kush e perfiton?!
🛎Te gjithe klientet qe bejne blerje mbi 3500 leke!
🛎 Ju sillni nje selfie ...pjesen tjeter e bejme ne per 24 Ore!
🛎 Oferta festive!

#jenisart#amiscosmetics#fluidart #radovicka #passion #elbasan #shqiperi#ami#ersi#tedi#paolo

On 🔥
10/11/2019

On 🔥

Make up nga M.U.A Ersi!#happysunday #mua #radovicka #amiscosmetics
03/11/2019

Make up nga M.U.A Ersi!

#happysunday #mua #radovicka #amiscosmetics

JUST ARRIVEDSuper maskat me te kerkuara te momentit!Pas suksesit te maskave te fytyres @biofficinatoscana na krijon mund...
19/10/2019

JUST ARRIVED

Super maskat me te kerkuara te momentit!

Pas suksesit te maskave te fytyres @biofficinatoscana na krijon mundesine per te pasur floke te shendetshem

🌟Per cdo lloj floku, por vecanerisht per ata te demtuar, te trajtuar ose te dobet...

🌟Permbajne Liquepom®, nje ekstrakt i patentuar Biofficina Toscana me efekt antioksidues, mbrojtes dhe anti-pollution

🌟Ushqejne dhe i japin jete flokut pa i renduar

🌟Dhurojme shendet shkelqim dhe vitalitet

🌟 Five stars masks 😌😉

Photocredit @cocomed.al
#amiscosmetics #bioshop #hairmask #vitalise #hydrate #healthyhair #antioxidants #highprotection

Birthday Maku Up!#cheers #albanianbeauty #makeupbyersi
18/10/2019

Birthday Maku Up!

#cheers #albanianbeauty #makeupbyersi

Make Up Album 😌Vajzat tona...kane premisa per tu bere yje #Hollywood !#before #after
18/10/2019

Make Up Album 😌

Vajzat tona...kane premisa per tu bere yje #Hollywood !

#before #after

🤞ORDINARY is HERE🤞Pershendetje miq te Ami's! Tashme gamen e gjere te linjes me te famshme te momentit ne Angli #ordinary...
16/10/2019

🤞ORDINARY is HERE🤞

Pershendetje miq te Ami's!

Tashme gamen e gjere te linjes me te famshme te momentit ne Angli #ordinary e gjeni tek Ami's!

🏅Ju prezantojme me super produktin Caffeine Solution 5% + EGCG!

🥇2 produkte te kombinuara per nje efekt te shpejte dhe te sigurte ne zonen rreth syve!
👉Ekstrakte kafeine & Caji Jeshil!

🥈2 efekte teper te deshiruara per ata te cilet duan te eleminojne rrathet e zinj apo te fryre te syve!

#amiscosmetics #theordinaryskincare #skincare #darkeyes #amis #radovicka #mua #instagram #albania #skills #mylovely #bioshop

🧘‍♀️Ami's Cosmetics vjen me nje risi kete vjeshte!Trajtim fytyre me produktet organike te linjes @biofficinatoscana & @d...
19/09/2019

🧘‍♀️Ami's Cosmetics vjen me nje risi kete vjeshte!

Trajtim fytyre me produktet organike te linjes @biofficinatoscana & @domusoleatoscana!

Ami's i jep mundesine te gjitha vajzave te testojne produktet bio-organike me te mira ne treg, duke perfituar ne kete menyre nje trajtim fytyre dhe masazh relaksues!

Ky sherbim do te jete i personalizuar, ne varesi te tipit te lekures!

Cmimi i trajtimit : 500 leke!

Photo credit @biofficinatoscana!
#biocosmetics
#bioproducts #organic #nickeltested #dmus #domus #biofficinatoscana #amiscosmetics #makeupshop #makeupartist #radovicka #facemassage #daycream #nightcream #personalised #relax #amiscosmetics

Set foto #makeup! ✔ 1.  YOU - mund te besh make up nga #mua #ersi ne  ambjentet tona ✔2.  NEW - makeup do te behet me pr...
14/09/2019

Set foto #makeup!

✔ 1. YOU - mund te besh make up nga #mua #ersi ne ambjentet tona

✔2. NEW - makeup do te behet me produktet organike @purobio_cosmetics

✔3. FREE - maske fytyre falas nga @amis_cosmetics

✔4. SECRET - cmimi i make up eshte sekret 😉

✔5. NOW - prenoto orarin tend TANI

#staffanouncement
#amiscosmetics #ersimakeup #radovicka #purobiocosmetics #biofficinatoscana #dmus #instamua #ifitisfreeitisforme 😊

06/09/2019

🔊SEPTEMBER NEWS🔊

Ami's Cosmetics ne bashkepunim me #makeupartist @ersi.radovicka ofron cmim preferencial per Make Up per te gjitha klientet e dyqanit!

#amiscosmetics #ersimakeup #makeupartist #mua #makeupproffesional #makeupwedding #makeupclass #instagrammakeup #instagram #instamua #hudabeauty #anastasiabeverlyhills #opv #makeupforever #makeupstudio #esteelauderdoublewear #morphe #glamour #nyx #revolution #dmus

Mirembrema vajza! Did you miss us? 🙈 Ami's is going through some transformations...and you will love them #staytunned 🆒K...
04/09/2019

Mirembrema vajza! Did you miss us? 🙈 Ami's is going through some transformations...and you will love them #staytunned

🆒Keni mare mjaftueshem vitamine D?

Not 🆒Ju kane mbetur shenja te diellit ne lekure?

🆒Jeni ne dileme nese duhet te beni peeling apo jo? 😟

Pasi t'ju prezantojme Masken @domusoleatoscana do te vendosni me lehte 😉

🌞Maska Peeling Domus Olea Toscana eshtë një produkt kozmeceutik i specializuar për pastrimin e theeeellë të lëkurës! 🍋Eshtë ideale për përdorimin e përditshëm dhe të përjavshëm, për lëkurë të maturuar e cila ka nevoje për ushqim të vazhdueshëm, lekure e cila ka humbur kompaktësinë dhe shkëlqimin.
🌱Ndërthurur me një masazh delikat ky produkt riaktivizon natyrshëm mikroqelizat dhe përgatit lëkurën në aplikimin e trajtimeve të mëvonshme, krem vaj, serum etj...

👀Si te perdoret? Masazhojme me delikatese per rreth 1 min zonen dhe me pas e shpelajme 💧💧💧

Doni te shihni efektin? Provojeni te gjunjet, berrylat, bikini 🙈

#peeling
#domusoleatoscana
#mask #amiscosmetics #money #transformation #skincare #deepcleansing

🍀BEST BIO TRIO EVER🍀#kremhidratant #amiscosmetics #biofficinatoscana
26/08/2019

🍀BEST BIO TRIO EVER🍀

#kremhidratant #amiscosmetics #biofficinatoscana

@Biofficina Toscana kujdeset edhe per meshkujt! Produkti ne foto eshte nje produkt per kujdesin e mjekres tek meshkujt! ...
13/08/2019

@Biofficina Toscana kujdeset edhe per meshkujt!

Produkti ne foto eshte nje produkt per kujdesin e mjekres tek meshkujt!

🍋Hidraton dhe zbut
🍋Me vaj ulliri extra te virgjer, me funksion shume te forte riparues, mbrojtes dhe hidratues.
🍋Te perdoret ne sasi te vogel ne te gjithe mjekren dhe te lihet per disa minuta

#biofficinatoscana #amiscosmetics

🔺Flok i demtuar, i dobet dhe pa jete? Domus Olea Toscana ka nje seri produktesh per kujdesin e flokut! Shampo dhe balsam...
09/08/2019

🔺Flok i demtuar, i dobet dhe pa jete?

Domus Olea Toscana ka nje seri produktesh per kujdesin e flokut!

Shampo dhe balsami #domusoleatoscana vijne si nje kombinim perfekt i natyres dhe laboratoreve farmaceutike per te rigjeneruar skalpin dhe flokun!

E gjeni ne Ami's Cosmetics!

#takecareofyourhair #shampoo #balsam #domusoleatoscana #amiscosmetics #makeupartist

Heyyy girls!!! Zgjoheni ne mengjes me rrudha te lehta ne zonen e syve, te cilat nuk ishin aty nje nate me pare 🙈Po nuk i...
05/08/2019

Heyyy girls!!! Zgjoheni ne mengjes me rrudha te lehta ne zonen e syve, te cilat nuk ishin aty nje nate me pare 🙈

Po nuk i trajtuat sot, neser do te thellohen!

@Biofficina Toscana na sjell kremin delikat anti-age!

🍃Efekt antirrudhe per zonen e syve

🍃Efekt qetesues per rrathet e zinj

🍃Relativisht per fytyra te reja

🍃Delikat

🍃Me ekstrakt kalendule, arome frutash 🍒🍓🍍🍉🍐🍏🍋🍊

#biofficinatoscana #amiscosmetics #antiage #organic #bio #takecareofyourskin

Per nje lekure dhe trup perfekt!Kremi i trupit @domusoleatoscana! 💎Kolagjen vegjetal💎Vitamine A E C💎Mjalte💎Vaj i pasur m...
03/08/2019

Per nje lekure dhe trup perfekt!

Kremi i trupit @domusoleatoscana!

💎Kolagjen vegjetal
💎Vitamine A E C
💎Mjalte
💎Vaj i pasur me ekstrakte

Perdorimi :
✔2 here ne dite per minimumi 15 dite rresht!

#amiscosmetics @domusoleatoscana #bodycream #organic #biocosmetic #farmaproducts

E keni provuar pudren kompakte @PuroBio?🌟teksture e lehte🌟efekt matKy produkt eshte perfekt per te mbuluar  imperfeksion...
30/07/2019

E keni provuar pudren kompakte @PuroBio?

🌟teksture e lehte
🌟efekt mat

Ky produkt eshte perfekt per te mbuluar imperfeksionet dhe mund te perdoret si baze make up-i

Te gjitha tonalitetet 😉

#justtryit
#sales
#amiscosmetics #purobiocosmetics #organic #bio

💎Mini sfungjeret blender💎Nese me duhet t’i pershkruaj me  dy fjale: super te bute dhe nuk perthithin produkt! Cfare doni...
17/07/2019

💎Mini sfungjeret blender💎

Nese me duhet t’i pershkruaj me dy fjale: super te bute dhe nuk perthithin produkt!

Cfare doni me shume nga nje sfungjer make up?

Po sikur t’ju them se jane dy sfungjere pjese te koleksionit te fundit dhe i blini vetem me cmimin e njerit?

#amiscosmetics
#purobiocosmetics

Domus Olea Toscana ne bashkepunim me Universitetin e Firences kane patenten e prodhimit te produkteve Kozmetike- Farmace...
15/07/2019

Domus Olea Toscana ne bashkepunim me Universitetin e Firences kane patenten e prodhimit te produkteve Kozmetike- Farmaceutike me te kerkuara ne tregun Italian sot!

Keto produkte mund ti gjeni edhe ne Ami’s Cosmetics, si distributor i vetem ne Elbasan, fale suportit te Brandit Cocomed!

🔴 Permbajtje e larte e ekstrakteve bimore
🔴 Certifikime ICEA
🔴 Pa Nikel
🔴 E Testuar dermatikisht
🔴 Perberes te bimeve Toskane cilesia superiore
🔴 Multifunksionale

E dini qe linja jone e re Domus ka uje micelar?🌟5 efekte ne 1 produkt te vetem :💎Detergjent lares💎Pastrues make-up💎Zbute...
11/07/2019

E dini qe linja jone e re Domus ka uje micelar?

🌟5 efekte ne 1 produkt te vetem :

💎Detergjent lares
💎Pastrues make-up
💎Zbutes lekure
💎Tonifikues
💎Antioksidues

Deshironi te ndryshoni linjen e kujdesit ndaj lekures...edhe thjeshte per te perdorur dicka ndryshe?

Tek Ami's gjeni linjen 100% bimore @biofficinatoscana & gjithashtu linjen "kozmeceutike" @domusoleatoscana, ne varesi te tipologjise se lekures😉

#amiscosmetics
#biofficinatoscana
#domusoleatoscana
#chooseyours
#skincare
#elbasan

10/07/2019

E keni provuar laresin e linjes Domus Olea Toscana?

Ky eshte produkti me te cilin kemi prezantuar brandin dhe qe nga ai moment eshte #bestseller!

🌟Aplikohet ne fytyre te lagur, masazhohet,
lihet te veproje 2-3 minuta dhe shplahet

🌟Pastron poret nga yndyra e tepert

🌟Minimizon poret dhe eliminon qelizat e vdekura

🌟Super hidratues, nuk e than lekuren

🌟Efekt balancues per yndyren

#amiscosmetics
#domusoleatoscana #bestseller #skincare #oilyskin #acne

FLOWERY BREEZE 🌟Two-phase scented, refreshing and soothing fluid 🌟Produkti qe na ndihmon te mbajme lekuren e bute dhe te...
06/07/2019

FLOWERY BREEZE

🌟Two-phase scented, refreshing and soothing fluid 🌟

Produkti qe na ndihmon te mbajme lekuren e bute dhe te hidratuar duke ruajtur ne menyre natyrale ngjyren qe na dhuron dielli 🌞

Nje perzierje organike e ekstraktit te karrotes dhe vitamines E 💎

#amiscosmetics #biofficinatoscana #dermatologicallytested #nickeltested #organic #face #body #niacinamide #bio

↗Përzierje e pasur e vajrave!!! Domus Olea Toscana! Për një lëkurë shumë të butë dhe intensivisht të ushqyer dhe për flo...
01/07/2019

↗Përzierje e pasur e vajrave!!! Domus Olea Toscana!

Për një lëkurë shumë të butë dhe intensivisht të ushqyer dhe për flokë të shëndetshëm, më të fortë dhe më të ndritshëm!
↗Çdo përdorim kombinon veprimin intensiv anti-plakje të antioksidantëve nga gjethet e ullirit (Oleuropein dhe Hydroxytyrosol), vjollcë dhe çaj jeshil, aloe për një të trajtim te plote bukurie 👠

🌟 Produkt multifunksional që mund të përdoret për: Kujdes ditor dhe ushqyes për fytyrën dhe trupin

🌟🌟Fytyrën, trupin dhe lëkurën e kokës

🌟🌟🌟Maska për lëkurë të pabalancuar dhe flokë të thatë

🌟🌟🌟🌟 Super perforcuese dhe tonifikuese!

#amiscosmetics #domusoleatoscana #skincare #oliveoil #extracts #haircare #elbasan #vegan #organic

Pershendetje miq 😇 🔊Kete here Ami's vjen me nje tjeter surprize per ju! Nje bashkepunim me nje nder Erboristerite me te ...
29/06/2019

Pershendetje miq 😇

🔊Kete here Ami's vjen me nje tjeter surprize per ju!
Nje bashkepunim me nje nder Erboristerite me te suksesshme ne Shqiperi!
#erboristeriadiklea

Kete vere do te sjellim prane jush produktet me te kerkuara dhe te suksesshme ne treg!

🌟🌟🌟🌟🌟

Kremi nxires i vitit me nje vleresim 5/5!

#amiscosmetics
#erboristeriadiklea
#bestseller 2019
#tanning #skincare #followus

🆕Ordinary erdhi ne Ami's! 🆕Jemi shume te lumtur t'ju njoftojme qe tashme produktet #ordinary mund ti gjeni edhe tek ne! ...
27/06/2019

🆕Ordinary erdhi ne Ami's!

🆕Jemi shume te lumtur t'ju njoftojme qe tashme produktet #ordinary mund ti gjeni edhe tek ne!

🔝E filluam me kete serum sepse pas studimit te tregut qe beme 🔭rezultoi si produkti me i kerkuar dhe me #review 11/10! 😉

Per me teper detaje rreth produkteve
#followus & #staytunned ne faqen tone te instagramit 😉

#goalachieved #ordinary #amiscosmetics #distribution #elbasancity #skincare #noalchool #antiacne #grateful

E dini qe korrektoret @purobio_cosmetics jane teper praktike?! Vijne me 10% ulje ne Ami's tani ne stinen e veres 👒 🔝Korr...
25/06/2019

E dini qe korrektoret @purobio_cosmetics jane teper praktike?!

Vijne me 10% ulje ne Ami's tani ne stinen e veres 👒

🔝Korrektori portokalli : per rrathet e zinj te syve
🔝Korrektori jeshil : per mbulimin e akneve
🔝Korrektori lejla : per zonen me tendence skuqje, me kapilare te kuq
🔝Korrektori i verdhe : per ti dhene drite zonave te caktuara te fytyres

#purobiocosmetics #amiscosmetics #corrector #organic #biocosmetic

@biofficinatoscana sjell per ne produkte te personalizuara per floket 😉🆗 Locion anti-frizz per floke te elektrizuar dhe ...
24/06/2019

@biofficinatoscana sjell per ne produkte te personalizuara per floket 😉

🆗 Locion anti-frizz per floke te elektrizuar dhe padisiplinuar!

👒Per floke te elektrizuar dhe te padisiplinuar, kacurrela ose te drejte
👒Aksion disiplinues per floket, kunder elektrizimit
👒Mbron nga agjentet atmosferike natyrale (dielli, kripa e detit), kimike (smog) ose nxehtesia e thareses dhe piastres
👒Arome frutash dhe lulesh

#amiscosmetics
#biofficinatoscana
#haircare #antifrizz #hairprotection #hairdontcare

🌞Lekura jone ka memorie!!!Kremrat e diellit nuk bejne thjeshte nje mbrojtje momentale! Ata depertojne ne shtresat e leku...
17/06/2019

🌞Lekura jone ka memorie!!!

Kremrat e diellit nuk bejne thjeshte nje mbrojtje momentale!
Ata depertojne ne shtresat e lekures duke riparuar "demet" e se kaluares dhe duke e pregatitur ate per te ardhmen🆕
Prandaj eshte teper e rendesishme te gjeni kremin me te mire per ju 👒

Ne Ami's gjeni linjen e plote franceze te kremrave @Alga Maris!

#googleit #amiscosmetics #algamaris #sunprotection #skincare #sun #dvitamine

🆕 Trajtoni flokun dhe lekuren tuaj me produkte te certifikuara! 🔝Nje nder linjat lider ne Itali per kujdesin e lekures d...
08/06/2019

🆕 Trajtoni flokun dhe lekuren tuaj me produkte te certifikuara!

🔝Nje nder linjat lider ne Itali per kujdesin e lekures dhe te flokut @domusoleatoscana tashme eshte e disponueshme me te gjithe gamen e produkteve te saj ne @amis_cosmetics!

#photocredit #domusoleatoscana #amiscosmetics #haircare #skincare

🆕Tashme ne Ami's gjeni linjen e plote te shampove te 2 firmave Italiane me te mira ne treg :1. @biofficinatoscana 2. @do...
02/06/2019

🆕Tashme ne Ami's gjeni linjen e plote te shampove te 2 firmave Italiane me te mira ne treg :

1. @biofficinatoscana
2. @domusoleatoscana

Shampo ne foto eshte nder me te sugjeruarat sepse eshte perforcuese e koncentruar! ☝

🎯Per floke te thate, te demtuar, te trajtuar
🎯Hidratuese, ushqyese dhe perforcuese
🎯Me mjalte, ektrakte luledielli, dhe Pentavin®

🆕Keshillohet te perdoret me hidrolatin e selvise, duke perdorur shishet perzjere Biofficina Toscana

#shampoo #amiscosmetics #biofficinatoscana

Address

Rr. Blirave
Elbasan
3001

Telephone

+355699182060

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Ami's Cosmetics posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Videos

Nearby health & beauty businesses


Other Elbasan health & beauty businesses

Show All